Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:00 |
Churchill Reserve - Pitch 3 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
St Albans Gospic Bears |
Altona Magic SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16C) |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Chelsea FC 16 |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' Sunday North 12E) |
Fitzroy Lions SC |
Meadow Park SC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' South-East 15A) |
Boroondara Eagles FC (XF) |
Glen Eira FC (Warriors) |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Donvale Reserve - Pitch 4 |
(Girls' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Eastern Lions SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Spring Hills FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
Thomas P Carroll Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Cleeland United SC Reserve Team |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' East 14D) |
Collingwood City FC |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
18:30 |
Paisley Park - Junior |
(Girls' North-West 13D) |
Altona East Phoenix SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Women's State League 4 North) |
Mitchell Rangers SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Brandon Park SC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Skye United FC |
Nunawading City FC SL4 Women |
Appt |
Referee |
14/08/24 (Wed) |
18:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Greenvale United SC Black - Liam |
Hume City FC Silver |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 13B) |
Mooroolbark SC - Boys U13s - John Menzies |
Oakleigh Cannons FC F Statho |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Westside Strikers FC - U18A |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
14/08/24 (Wed) |
18:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Fawkner SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
La Trobe University SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Dandenong South SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Peninsula Grammar School (The Detmold) |
(Women's State League 5 South) |
Old Peninsula Soccer Club |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South-East 16A) |
Brighton SC Raiders |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Women's State League 4 East) |
Brighton SC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Darebin Falcons WSC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Doreen United Soccer Club |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
ETA Buffalo Club Of Victoria |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Brunswick Juventus FC Alex |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 14A) |
Berwick City SC U14 EAGLES |
Manningham United FC - U14A Blue |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:15 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Elwood City U12B Blue |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 3 East) |
Chisholm United FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee Mentor |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' East 15D) |
Elwood City Colts |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Glenroy Lions FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 1) |
Newmarket Phoenix FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Gibb Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Upfield SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 East) |
East Bentleigh SC Strikers |
La Trobe University SC - W1 |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:45 |
Carrington Park |
(Boys' East 15D) |
Knox United SC Boys James |
Knox City FC U15 Blue |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Pakenham United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Banyule City SC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Elwood City U13B Green |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' East 15D) |
Elwood City Colts |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hoppers Crossing SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Willsmere Park |
(Metropolitan League 7 North-West) |
East Kew FC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Eira FC (Devannas) |
Boroondara Eagles FC (CD) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Melbourne University SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Spring Hills FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Lyndale Secondary College |
(Women's State League 5 East) |
Lyndale United FC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Red) |
Eltham Redbacks FC - Rafael |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Westernport Secondary College |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Somerville Eagles SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Westside Strikers FC - U16B Claudio |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
17:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Ringwood City FC (PQ) |
Casey Panthers SC - Blue |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
19:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Greenvale United SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Donvale Reserve - Pitch 4 |
(Boys' South-East 17B) |
Wonga Wizards FC - Boys Under 17s |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U16 White |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Yarraville FC - Blue |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' North 14C Red) |
Whittlesea Ranges FC - Angelo |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |