Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14B Red) |
Greenvale United SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15C) |
Greenvale United SC |
FC Birrarung U15 Boys |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:00 |
Churchill Reserve - Pitch 3 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
St Albans Gospic Bears |
Altona Magic SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:30 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Girls' South 14D) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Mayfield Reserve |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Waverley Wanderers FC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16C) |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Chelsea FC 16 |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Campbell Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12B) |
Moreland City SC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Northcote City FC Blue |
Essendon Royals SC RED |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' Sunday North 12E) |
Fitzroy Lions SC |
Meadow Park SC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Monbulk Rangers SC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' South-East 15A) |
Boroondara Eagles FC (XF) |
Glen Eira FC (Warriors) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:30 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Aspendale SC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:45 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
South Springvale FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
08:30 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Glen Waverley SC - U12 Strikers |
Manningham United FC - U12 Grey |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Donvale Reserve - Pitch 4 |
(Girls' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15B) |
Uni Hill Eagles FC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee Mentor |
11/08/24 (Sun) |
08:30 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Girls' South-East 12B) |
Middle Park FC |
Berwick City SC U12 WILDCATS |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:45 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Eltham Redbacks FC |
Boroondara Eagles FC (BPEF) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Spring Hills FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:15 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15D) |
East Bentleigh SC U15 Samurai |
Skye United FC 15 |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16B) |
East Bentleigh SC U16 Samurai |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Mill Park SC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee Mentor |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Jack Thomas Reserve - Mini 1 (U11) |
(Girls' South 12C Red) |
Berwick City SC U12 GAZELLES |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' North 16A) |
Boroondara Eagles FC (MMTP) |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Tarneit United SC |
Williams Landing Soccer Club Wiltord |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
Thomas P Carroll Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Cleeland United SC Reserve Team |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' East 14D) |
Collingwood City FC |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Boys' South-East 18B) |
Maccabi FC Caulfield U18 Colts |
Glen Waverley SC - U18 Stormers |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
18:30 |
Paisley Park - Junior |
(Girls' North-West 13D) |
Altona East Phoenix SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Women's State League 4 North) |
Mitchell Rangers SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Brandon Park SC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:15 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Red |
Chelsea FC 14C Cavaliers |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:30 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' South 14C) |
Rosebud HEART SC U14 Red |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
14/09/24 (Sat) |
13:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Gisborne SC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Skye United FC |
Nunawading City FC SL4 Women |
Appt |
Referee |
14/08/24 (Wed) |
18:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Greenvale United SC Black - Liam |
Hume City FC Silver |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 1) |
South Yarra SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 West) |
Westside Strikers FC - Women |
Kensington City Soccer Club |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 5 West) |
Footscray United Rangers FC - Black |
PEGS SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Footscray Rangers FC |
Williamstown SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 13B) |
Mooroolbark SC - Boys U13s - John Menzies |
Oakleigh Cannons FC F Statho |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Mooroolbark SC - Girls U14s - Michael Orlando |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Westside Strikers FC - U18A |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14D Blue) |
Aspendale SC Spitfires |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
14/08/24 (Wed) |
18:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Fawkner SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 North) |
Old Scotch SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
La Trobe University SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:15 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' North-West 18B) |
Fawkner SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Girls' South-East 12B) |
Dandenong City SC |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Dandenong South SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Peninsula Grammar School (The Detmold) |
(Women's State League 5 South) |
Old Peninsula Soccer Club |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:30 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Banyule City SC |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South-East 16A) |
Brighton SC Raiders |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Women's State League 4 East) |
Brighton SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Women's State League 3 West) |
Moreland Eagles FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Eltham Redbacks FC |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Darebin Falcons WSC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
Manningham United FC - U13A Blue |
Oakleigh Cannons FC Migs 2 |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:30 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
White Star Dandenong SC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 15C Red) |
Berwick City SC U15 BEARS |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:30 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
South Springvale FC_101433 |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Women's State League 4 South) |
Pakenham United FC LADIES |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
MacPherson Park - Pitch 4 |
(Girls' West 12B) |
Melton Phoenix FC |
CSGC FC Girls 12B |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Mill Park SC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Girls' South 12C Blue) |
Aspendale SC Sapphires |
Brighton SC Athenas |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
14:00 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Darebin Falcons WSC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' North 15B) |
Darebin United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Doreen United Soccer Club |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - X |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Brighton SC Vampires |
Beaumaris SC JETS |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
14:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 16C ) |
Ringwood City FC (MR) |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Girls' South 14D) |
Sandringham SC Comettes |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 12E) |
Westvale Olympic FC |
Sunbury United FC Yellow |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
ETA Buffalo Club Of Victoria |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barwon SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Manningham United FC - U17 CPL Girls |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Reservoir United Alby |
Box Hill United Pythagoras FC BLACK |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Brunswick Juventus FC Alex |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Skinner Reserve |
(Boys' Sunday West 13E) |
Maribyrnong Greens SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:30 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14C) |
Seaford United SC U14 Boys |
Pakenham United FC U14 Blue |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Prospect Hill Reserve |
(Boys' Sunday South 12A) |
Casey Panthers SC |
Oakleigh Cannons FC Tony B |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Newmarket Phoenix FC |
Watsonia Heights FC Royales |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:15 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Mazenod Football Club |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 14A) |
Berwick City SC U14 EAGLES |
Manningham United FC - U14A Blue |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
17:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Keysborough SC |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Essendon Royals SC BLUE |
St Albans Saints SC 2024 |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - X |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Brighton SC Phantoms |
Chelsea FC 13B Arsenal |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:15 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Elwood City U12B Blue |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Ghosts |
Ringwood City FC (WO) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Girls' North 12C Red) |
Alphington FC Yellow |
La Trobe University SC U12 Girls Red |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:45 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Croydon City Soccer Club - Red |
Manningham Juventus Football Club |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:30 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Brunswick Juventus FC Anthony |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 15B) |
Truganina Soccer Club Inc |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 14B) |
Truganina Soccer Club Inc |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Donvale Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Warriors |
Croydon City Soccer Club - Red |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Manningham United FC - U17A |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Dandenong City SC U13 B DEVELOPMENT |
Appt |
Assistant |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Davies Reserve |
(Women's State League 3 East) |
Chisholm United FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:15 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Northcote City FC |
Darebin Falcons WSC Red |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:30 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
Northcote City FC |
Green Gully SC U14 A |
Appt |
Assistant |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Brunswick City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee Mentor |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' East 15D) |
Elwood City Colts |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Bunyip District SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
18:30 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Monash University SC - Men's Old Boys |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
Manningham United FC - U17B |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Williams Landing Soccer Club |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Endeavour United SC Under 17 Juan |
Boroondara Eagles FC (BP) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Endeavour United SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Glenroy Lions FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 1) |
Newmarket Phoenix FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
More Park |
(Women's State League 4 West) |
North Sunshine Eagles SC |
Keilor Park SC - Women State Team |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:15 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 13D) |
Hoppers Crossing SC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:45 |
Milpera Reserve - Junior 1 |
(Girls' East 16C) |
Knox City FC U16 Green |
Monbulk Rangers SC Sapphires |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 12A) |
Dandenong City SC Ben |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:45 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
North Geelong Warriors FC U12 Metro |
Heidelberg United FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barwon SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Boys' South 14B Red) |
Elwood City U14B Blue |
Brighton SC Power |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Gibb Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Upfield SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Assistant |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Brunswick City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bentleigh United Cobras FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 East) |
East Bentleigh SC Strikers |
La Trobe University SC - W1 |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - Y |
(Girls' South-East 12A) |
Brighton SC Electras |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Doreen United Soccer Club |
Reservoir United Vince |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:45 |
Carrington Park |
(Boys' East 15D) |
Knox United SC Boys James |
Knox City FC U15 Blue |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Pakenham United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 16B) |
Whitehorse United SC (Ben) |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Assistant |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Banyule City SC |
Old Scotch SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:00 |
Kooyong Park - Junior |
(Girls' South-East 14C) |
Malvern City FC 14C Girls |
Chelsea FC U14 Flames |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Elwood City U13B Green |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Manningham United FC - U12 White |
Knox United SC Blue Paul |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' East 15D) |
Elwood City Colts |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hoppers Crossing SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Willsmere Park |
(Metropolitan League 7 North-West) |
East Kew FC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 4 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Williams Landing Soccer Club |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Eira FC (Devannas) |
Boroondara Eagles FC (CD) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:30 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Langwarrin SC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Melbourne University SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Spring Hills FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Lyndale Secondary College |
(Women's State League 5 East) |
Lyndale United FC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barwon SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Red) |
Eltham Redbacks FC - Rafael |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Jack Thomas Reserve - Mini 1 (U11) |
(Girls' South 12C Red) |
Berwick City SC U12 GAZELLES |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Westernport Secondary College |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Somerville Eagles SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
08:30 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Girls' South-East 12B) |
Middle Park FC |
Berwick City SC U12 WILDCATS |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Westside Strikers FC - U15B Girls |
Essendon Royals SC RED |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Westside Strikers FC - U18A |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Westside Strikers FC - U16B Claudio |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
AW Bond Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
Hays Paddock |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Old Xaverians SC |
Knox City FC Metro Men |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
17:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Ringwood City FC (PQ) |
Casey Panthers SC - Blue |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
19:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Greenvale United SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' Sunday West 12D) |
Wyndham FC |
Macedon Rangers Soccer Club |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Boys' North-West 16C) |
Wyndham FC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:45 |
Frontier Recreation Reserve |
(Girls' West 14C) |
Aintree Soccer Club |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Webster Street Reserve |
(Women's State League 5 West) |
West Point Soccer Club |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Sunday South 13D) |
East Bentleigh SC U13 Scorpions |
Chelsea FC U13 Royals |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
FORFEIT |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Sandringham SC Blue Heelers |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Mentone Soccer Club - White |
Manningham United FC - Metro Men 7 |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:30 |
Dobson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Melbourne Knights FC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
14:15 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Spring Hills FC Rushi |
Keilor Park SC U12 Boys Hawks |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South-East 16A) |
Brighton SC Raiders |
Berwick City SC U16 LIONS |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 15C Blue) |
Brighton SC Titans |
Sandringham SC Strikers |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Donvale Reserve - Pitch 4 |
(Boys' South-East 17B) |
Wonga Wizards FC - Boys Under 17s |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U16 White |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Assistant |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
Keilor Park SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Keilor Park SC U12 Eagles |
Sunshine Heights Junior SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Moonee Valley Knights FC_102254 |
Yarraville FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:45 |
Marlborough Reserve |
(Boys' South-East 15A) |
Glen Eira FC (Warriors) |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' North 14C Red) |
Whittlesea Ranges FC - Angelo |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Collingwood City FC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Brunswick City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |